Yatırımlarımız

KOLİN A.Ş. Ve TÜRKERLER A.Ş. Ortaklığından doğan İzmir Doğalgaz Dağıtım A.Ş. (İZMİRGAZ) 07.07.2005 tarihinde almaya hak kazandığı Dağıtım Lisansı kapsamında İzmir ve Tire, Ödemiş, Bergama ve Kınık’dan oluşan dağıtım bölgesinde faaliyet göstermektedir. İzmir lisans bölgesi, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından bugüne kadar lisans verilmiş en kapsamlı bölgedir.

İZMİRGAZ A.Ş., İzmir ilinde doğalgaz altyapı yatırımlarını yaparak, yatırım yapılan mahallelerdeki cadde ve sokaklarda bulunan kullanıcıların taleplerini almak, doğal gaz kullanımına geçmelerini sağlamak ve tüketim tespiti, tahakkuk, tahsilat ve benzeri işlemlerin takip, denetim, kontrolü ile kanuni yükümlülüklerinin gerekliliklerini yerine getirmek üzere faaliyette bulunur. İdare, yapılacak tüm işlerde Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) ‘nun yönetmeliklerine, kararlarına ve süreçlerine bağlı kalmak zorundadır.
 

İzmirgaz A.Ş. doğalgazın şehiriçi dağıtımı ve işletmesi alanında, İzmir ili ve ilçelerinde en ileri teknolojiyi kullanarak, ekonomik, çevreye duyarlı, temiz, konforlu, güvenli bir ürün olan doğalgazı güvenli bir altyapı ve müşteri memnuniyeti sunmak, kaliteli ve hızlı bir hizmet anlayışı ile kullanımını sağlamak ve yaygınlaştırmak misyonuna sahiptir.