Basın Bültenleri

İzmirgaz Bilgilendiriyor

İzmirgaz, yeni yatırım bölgelerini kurduğu tanıtım ekibi ile bilgilendiriyor. Nisan ayında başlatılan tanıtım çalışmaları, yatırım çalışmaları ile paralel olarak sürdürülüyor. Bilgilendirme çalışmalarını sadece reklam amaçlı olarak düşünmediklerini belirten İzmirgaz Genel Müdürü Yandımata, “Hedeflerimizin başında altyapı çalışmaları başlamadan önce vatandaşlarımıza yapılacak çalışmalar hakkında detaylı bilgi vermek geliyor” dedi.

Başlattığı yatırım atağı ile 2010 yılına hızlı giren İzmirgaz, vatandaşları bilgilendirmeyi ihmal etmiyor. Altyapı çalışmaları ile paralel yürütülen tanıtım çalışmalarında yeni bölgelerdeki apartmanlar tek tek taranıyor. Saha tanıtım çalışmaları için bir ekip oluşturduklarının anlatan Yandımata, “Yeni yatırım bölgelerimiz olan Karabağlar, Konak, Bayraklı ve Ulukent’te nisan ayı itibariyle başladığımız çalışmalarda bu bölgelerde yaşayan vatandaşlarımıza kazı çalışmaları öncesi ‘duyuru’ başlığı altında broşürler dağıttık. Bu çalışma ile vatandaşlarımıza kazıların ne zaman başlayacağını, bitiş tarihini, muhtemel sorunlar karşısında neler yapacaklarını, gaz verme tarihini, iletişim bilgilerimizi aktarmış olduk” dedi. Söz konusu çalışmanın ardından yoğun olarak gelen sorular karşısında ikinci etap çalışmayı başlattıklarını kaydeden Yandımata, “Kazı çalışmalarının başlaması ile birlikte bölge sakinlerinden çok sayıda ‘abonelik için ne yapmalıyız?’ sorusunu almaya başladık. Bunun üzerine gene aynı bölgelerde şirketimizin kurumsal zarfı içerisinde abonelik bilgilerini, doğalgazla ilgili temel bilgileri ve taksit sayılarını içeren broşürleri hane hane dağıttık” diye konuştu.

Muhtarlar da bilgilendirildi

Çalışmalar kapsamında muhtarları da unutmadıklarını belirten Yandımata, “Vatandaşlarla iç içe yaşayan muhtarımızın çeşitli sorularla karşı kaşıya kalacağını göz önüne alarak her bölgenin muhtarlarını İzmirgaz’da düzenlediğimiz toplantılarla bilgilendirdik. Muhtarlarımıza doğalgazın Türkiye’ye ve İzmir’e gelişi, kazı çalışmalarında uygulanan yöntemler, güvenlik uygulamaları, bina ve daire içi tesisatlar, kullanılan malzeme detayına kadar inen geniş kapsamlı sunumlar yaptık” diye konuştu.   

Söz konusu çalışmalar sonrasında olumlu geri dönüşler aldıklarını dile getiren Yandımata, çalışmalarını hız kesemeden sürdüreceklerini ifade etti.