Basın Bültenleri

İzmirgaz Aboneleri Yetkisiz Kişilere Karşı Uyardı

İzmirgaz Genel Koordinatörü Halil Tataş, doğalgaz kullanıcılarını yaptığı bir açıklama ile uyardı.

Tataş; abonelerden, doğalgaz tesisatlarında İzmirgaz dışında herhangi bir kuruluş ya da kişiye işlem yaptırmamalarını istedi. Doğalgazlı tesisatlara müdahale yetkisinin sadece İzmirgaz’a ait olduğunu hatırlatan Tataş, aksi bir takım uygulamaların olumsuz sonuçlar doğurabileceğini ifade etti.

Son dönemlerde doğalgaz abonelerinin hassasiyetlerinden yararlanan kötü niyetli kişilerin doğalgaz tesisatları üzerinde çeşitli işlemler yaptıklarını tespit ettiklerini belirten Tataş, abonelerin bu tür kişilere karşı dikkatli olmaları gerektiğini söyledi. Yetkisiz kişilerin içinde gaz bulunan tesisatlara müdahale ederek ‘kontrol edeceğiz’ bahanesiyle doğalgaz sayaçlarını söktüğünü ve karşılığına ticari gelir elde ettiklerini vurgulayan Tataş, son derece sakıncalı bir durum olan bu uygulamanın sadece İzmirgaz teknisyen ve mühendisleri tarafından güvenli olarak yapılabileceğini, bunun dışındaki müdahalelerin ya da uygulamaların tehlikeli sonuçlar doğurabileceğini belirtti.

Tataş, kullanıcılardan doğalgazla ilgili işlem yapmak isteyen gerçek ya da tüzel kişilere mutlaka İzmirgaz kurumsal kimlik kartlarının sorulmasını isteyerek, bu tür bir uygulama ile karşılaşıldığında 444 33 35 ya da 449 39 39 no’lu telefonlara ihbar yapılabileceğini dile getirdi. Tataş, yasal olmayan uygulamalar hakkında hukuki işlemlerin başlatılacağını açıkladı.