Hakkımızda

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından gerçekleştirilen İzmir Doğalgaz İhalesini en düşük birim hizmet ve amortisman bedelini veren KOLİN A.Ş.  kazanmıştır.
İlgili yasa gereği İzmir Büyükşehir Belediyesi yüzde 10 ortak olup Yönetim Kurulu'nda temsil edilmektedir.

İZMİR DOĞALGAZ, İzmir ve Tire şehirlerinden oluşan "Dağıtım Bölgesi" sınırlarında doğalgazın dağıtımı ve mahalli gaz boru hattı şebekesi ile nakli faaliyetlerini yapmaya yetkili tek firmadır.

İZMİR'İ DOĞALGAZ AĞLARIYLA ÖRDÜK
İzmir gibi tarihi çok eskilere dayanan Türkiye'nin üçüncü büyük kentinde her biri bir Anadolu şehri büyüklüğündeki 9 ilçede başlatılan doğalgaz altyapı çalışmaları, doğalgaz sektöründe uzun yıllar çalışarak bilimsel birikimlerini pratikle bütünleştirmiş uzman personel tarafından, profesyonel örgütlenme ve yönetim anlayışı ışığında, 2 yıl gibi kısa sürede ana yatırımlar tamamlanarak sektörde örnek  gösterilebilecek bir başarıya imza  atılmıştır. 

2005 Aralık ayında ilk kazmanın vurulduğu tarihten 15.03.2018 tarihine kadar yapılan altyapı çalışmaları ile toplam; 

  • 659 km çelik hat,
  • 3.180 km polietilen ana hat,
  • 1.660 km servis hattı döşenme başarısı gösterilmiştir.

Günümüz itibariyle;

Karşıyaka, Konak, Bornova, Bayraklı, Buca, Karabağlar, Gaziemir, Çiğli, Balçova, Narlıdere, Aliağa, Torbalı, Kemalpaşa, Menemen, Tire, Menderes, Ödemiş, Bayındır, Kınık, Selçuk, Bergama, Foça, Urla, Güzelbahçe, Seferihisar, Kiraz, Dikili ve Beydağ'da yaşayan İzmirliler doğalgazın ekonomisinden, konforundan ve temizliğinden faydalanmaktadır.