Haberler

İzmir Doğalgaz, doğalgaz kutularını söküyor10.4.2018

İzmir Doğalgaz, önünde gaz olduğu halde içinde abone olmayan binaların doğalgaz servis kutularının söküm işlemlerini başlatıyor

İzmir Doğalgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik içinde abone bulunmayan binaların doğalgaz servis kutularının söküleceğini açıkladı. Yetik, “İzmir’de 350 bin hane önünde doğalgaz kutusu olduğu halde gaz kullanmıyor” dedi.

İzmir’de 2005 yılından bu yana doğalgazın dağıtım ve işletme faaliyetlerini sürdürdüklerini ifade eden Yetik, “Binasının önünde doğalgaz kutusu olduğu halde hiç gaz kullanmayan ya da bir kaç dairenin kullandığı binlerce bina ve hane mevcut” diye konuştu.

Lisans tarihinden itibaren aralıksız olarak yatırım faaliyetlerini sürdürdüklerini ifade eden Yetik sözlerini şöyle sürdürdü; “Her sene önemli bütçeler ayırarak gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla binlerce bina ve haneyi doğalgazla buluşturuyoruz. Ancak geriye baktığımızda on binlerce binanın, önünde doğalgaz kutusu olduğu halde, içinde yaşayan vatandaşların ya da iş sahiplerinin doğalgaz kullanmadıklarını üzülerek görüyoruz.”

Yapılan araştırmalarda ağırlıklı olarak maddi sebeplerin karşılarına çıktığını belirten Yetik, “Vatandaşlarımıza bu konuda yardımcı olmak için çok sayıda kampanya düzenledik. Doğalgazın sadece ocak ya da sıcak su amaçlı olarak da kullanılabileceğini anlattık ancak beklenen sonuçlara ulaşamadık” diye konuştu.

Bütün bu duruma rağmen doğalgaza olan talebin çok yüksek oranlara ulaştığına dikkat çeken Yetik, “Lisans alanımız içerisinde doğalgazın olmadığı her yerden vatandaş ve muhtarlarımız başta olmak üzere her kesim aracılığıyla yoğun talep alıyoruz. Önünde kutu olduğu halde gaz kullanmayanlar bizi üzerken, gaz kullanmak isteyenlerin çoğunluğu da bizi bir o kadar sevindiriyor” dedi.

Mart ayı itibariyle önünde kutu olduğu halde gaz kullanmayan bina sayısının 31 bin 529,  hane sayısının ise 111 bin 753 olduğunu kaydeden Genel Müdür Yetik, “Bu rakam, içinde en az bir abone olan binalardaki doğalgaz kullanmayan hane sayılarını da eklediğimizde 350 bine ulaşıyor. İçinde bulunduğumuz ay itibariyle abone olmayan binaların kutularını sökmeye başlıyoruz. Sökülen bu kutuları yoğun talep olan bölgelerde doğalgaz aboneliğini gerçekleştiren vatandaşlarımızın binalarında değerlendireceğiz” diye konuştu.

Diğer haberler


Acil Müdahale Ekibinin dikkati hayat kurtardı

İzmir Doğalgaz bünyesinde 7 gün 24 saat esasına göre hizmet vermekte olan Doğalgaz Acil Müdahale 187 ekibinin dikkati bir vatandaşın hayatını kurtardı.

İzmir Doğalgaz’dan yeni bir rekor

İzmir Doğalgaz’dan yeni bir rekor

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz verilmeye başlandı

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz verilmeye başlandı

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz için ilk kazma vuruldu

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz için ilk kazma vuruldu

İzmir Doğalgaz 2021 yılı altyapı yatırımlarına başladı

İzmir Doğalgaz 2021 yılı altyapı yatırımlarına başladı

 

Karabağlılara ikici abone merkezi müjdesi

Karabağlar’da ikinci abone merkezi açıldı

 

İzmir Doğal Gaz’dan tüketicilere tasarruf önerileri

Verimli kullanımda tüketicilere ipuçları

 

Lisans sınırları içerisinde bulunan 26 ilçeyi doğal gaza kavuşturarak 924 bin aboneye ulaşan İzmir Doğal Gaz, ekonomik olma özelliğiyle ön plana çıkan doğal gazın verimli kullanımıyla ilgili abonelerine bir dizi önerilerde bulunuyor.

Ulucak, Doğal Gazla Buluştu

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinin şirin beldesi Ulucak doğal gazla buluşturuldu.

Bucalılara ikici abone merkezi müjdesi

 

Buca’da ikinci abone merkezi açıldı

İzmir Doğal Gaz Buca’da ikici, İzmir genelinde ise 15’inci abone merkezini devreye aldı

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan İzmir Doğal Gaz, İzmir’in en kalabalık ilçelerinden biri olan Buca’da ikinci abone merkezini açtı. 30 Aralık 2020 tarihi itibariyle açılışı yapılan şube Yenigün Mahallesi Nazım Hikmet Caddesi No: 70/B adresinde hizmet vermeye başladı.

Doğal Gaz kullanıma dair önemli noktalar

İzmir Doğal Gaz: Acil durumlarda mutlaka 187’yi arayınız

Doğal Gaz kullanıma dair önemli noktalar

Lisans sınırları içerisinde üç ayrı bölgede 7 gün 24 saat esasına göre Doğal Gaz Acil Müdahale 187 ihbar hattı ve acil müdahale saha hizmeti veren İzmir Doğal Gaz, gaz kullanımının arttığı kış aylarında acil müdahale hizmetleri hakkında çeşitli uyarılarda bulundu.