Haberler

İzmir Doğalgaz’dan okullar arası resim yarışması 22.3.2017

İzmir Doğalgaz her yıl olduğu gibi bu yıl da çocukları unutmadı. Geleneksel hale getirilen resim yarışması bu sene  “Doğalgaz ve Çevre” konusuyla çocukların hayal dünyasına sunuldu. Her sene yüksek katılımın sağlandığı yarışmada, İzmir Doğalgaz öğrencilerden bol bol resim bekliyor.

Bu yıl 6’ıncısı düzenlenen okullar arası resim yarışma ile çocukların çevre duyarlılığının arttırılmasının yanı sıra öğrencilerin yeteneklerini sergileyebilecekleri bir alan yaratılarak ödüllendirmesi amaçlanıyor. Yarışmada öğretmenler de unutulmayarak çeşitli hediyelerle teşvik ediliyor.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak düzenlenen yarışmaya orta öğretim 6–7 ve 8’inci sınıf öğrencileri katılabiliyor. İzmir ve çevre ilçeleri kapsayan yarışma resmi ve özel tüm okullara açık. Resim tekniğinin serbest olduğu yarışmada her türlü boya malzemesi kullanılabiliyor. Yarışmada ilk üç, mansiyon ve sergilenmeye değer görülen eserler çeşitli hediyelerle ödüllendiriliyor.

Çevreye ve gelecek nesillere yatırım yapmanın önemine değinen İzmir Doğalgaz Genel Müdürü H. Burçin Yandımata, “Ürünümüz doğalgaz, İzmir’in solunabilir hava kalitesinin artmasında önemli katkılar sağlamaktadır. Kullanımı yaygınlaştıkça bu etki daha da hissedilebilir noktaya ulaşacaktır. Bu kapsamda doğalgazın çevreye yaptığı etkileri çocuklarımızın gözünden görmek, binlerce çocuğumuzun evinde, okulunda ya da çevresinde gördüğü, kullandığı doğalgazı yakından tanımasını sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

Son teslim tarihi 5 Mayıs olan yarışmada eserler, İzmir Doğalgaz’a posta veya doğrudan ulaştırılabilecek. 10 Mayıs’ta jüri tarafından değerlendirilecek eserlerin ödül töreni ise 17 Mayıs’ta İzmir Doğalgaz Genel Müdürlük binasında düzenlenecek

Diğer haberler


Acil Müdahale Ekibinin dikkati hayat kurtardı

İzmir Doğalgaz bünyesinde 7 gün 24 saat esasına göre hizmet vermekte olan Doğalgaz Acil Müdahale 187 ekibinin dikkati bir vatandaşın hayatını kurtardı.

İzmir Doğalgaz’dan yeni bir rekor

İzmir Doğalgaz’dan yeni bir rekor

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz verilmeye başlandı

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz verilmeye başlandı

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz için ilk kazma vuruldu

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz için ilk kazma vuruldu

İzmir Doğalgaz 2021 yılı altyapı yatırımlarına başladı

İzmir Doğalgaz 2021 yılı altyapı yatırımlarına başladı

 

Karabağlılara ikici abone merkezi müjdesi

Karabağlar’da ikinci abone merkezi açıldı

 

İzmir Doğal Gaz’dan tüketicilere tasarruf önerileri

Verimli kullanımda tüketicilere ipuçları

 

Lisans sınırları içerisinde bulunan 26 ilçeyi doğal gaza kavuşturarak 924 bin aboneye ulaşan İzmir Doğal Gaz, ekonomik olma özelliğiyle ön plana çıkan doğal gazın verimli kullanımıyla ilgili abonelerine bir dizi önerilerde bulunuyor.

Ulucak, Doğal Gazla Buluştu

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinin şirin beldesi Ulucak doğal gazla buluşturuldu.

Bucalılara ikici abone merkezi müjdesi

 

Buca’da ikinci abone merkezi açıldı

İzmir Doğal Gaz Buca’da ikici, İzmir genelinde ise 15’inci abone merkezini devreye aldı

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan İzmir Doğal Gaz, İzmir’in en kalabalık ilçelerinden biri olan Buca’da ikinci abone merkezini açtı. 30 Aralık 2020 tarihi itibariyle açılışı yapılan şube Yenigün Mahallesi Nazım Hikmet Caddesi No: 70/B adresinde hizmet vermeye başladı.

Doğal Gaz kullanıma dair önemli noktalar

İzmir Doğal Gaz: Acil durumlarda mutlaka 187’yi arayınız

Doğal Gaz kullanıma dair önemli noktalar

Lisans sınırları içerisinde üç ayrı bölgede 7 gün 24 saat esasına göre Doğal Gaz Acil Müdahale 187 ihbar hattı ve acil müdahale saha hizmeti veren İzmir Doğal Gaz, gaz kullanımının arttığı kış aylarında acil müdahale hizmetleri hakkında çeşitli uyarılarda bulundu.