Haberler

İzmir Doğalgaz’dan başarılı tatbikat27.3.2019

Tatbikat 2 farklı alanda gerçekleştirildi

İzmir Afet Müdahale Planı (TAMP-İzmir) kapsamında 1. Grup Destek İlleri ile masa başı ve saha katılımlarıyla 26-27-28 Şubat 2019 günleri arasında “İzmir genelinde etkili şiddetli yağış ve fırtına tatbikat senaryosu” gereğince Bölgesel Düzey 2019 Masa başı ve Saha Tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikat şiddetli yağış ve fırtına duyurusuyla başlatılarak, İzmir AFAD Afet ve Acil Durum Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü Tatbikat alanı ile İnciraltı Kent Ormanı ve Engelliler Tabiat Parkı Tatbikat alanı olmak üzere iki farklı alanda icra edildi.

İzmir Doğalgaz ekiplerinin deneyimi dikkat çekti

İzmir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü saha tatbikat alanında gerçekleştirilen tatbikatın birinci gününde yer alan İzmir Doğalgaz Acil Müdahale ekipleri, anonsun ardından tatbikat alanına tepe lambaları açık vaziyette belirlenen noktadan giriş yaptılar. Acil Müdahale Ekipler Amiri, alan sorumlusu AFAD Amir’inden olay yeri ile ilgili gerekli bilgileri aldı. Ardında hızla müdahaleye başlayan Acil Müdahale Ekipleri, olay yerindeki servis kutusundan gaz akışını kesti. Bir diğer görevli ise uyarı levhalarını konumlandırıp, çevre güvenliğini sağladı. Diğer görevliler ise yangın tüpü, gaz detektörü, jeneratör ve kobra fanı ile müdahale için gerekli hazırlıklarını tamamladı. Servis kutusundan gaz akışının kesilmesinin ardından Acil Müdahale görevlisi, gaz detektörü ile içeriye girerek kaçak gaz taraması yaptı. Gaz kaçağını tespitinin ardından kobra fan ile gazın tahlisiyesi sağlandı. Tahliyenin ardından görevli personel gaz detektörü ile yaptığı kontrolde kaçak gaz olmadığını tespit ederek diğer personellere bölgenin temiz olduğunu iletti. İşlemlerin başarıyla tamamlanmasının ardından Acil Müdahale Ekipleri toparlanıp, AFAD Amir’ine gerekli raporu vererek olay yerinden güvenli bölgeye geçti.

Tatbikata 2 ekip ve 2 araçla katılan İzmir Doğalgaz Acil Müdahale ekipleri; koordinasyonları, senaryoya uyumları, kullandıkları malzemeler, kişisel koruyucu donanımları, kararlı tutumları ve deneyimleriyle tatbikatı başarıyla tamamladılar.

Diğer haberler


Acil Müdahale Ekibinin dikkati hayat kurtardı

İzmir Doğalgaz bünyesinde 7 gün 24 saat esasına göre hizmet vermekte olan Doğalgaz Acil Müdahale 187 ekibinin dikkati bir vatandaşın hayatını kurtardı.

İzmir Doğalgaz’dan yeni bir rekor

İzmir Doğalgaz’dan yeni bir rekor

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz verilmeye başlandı

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz verilmeye başlandı

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz için ilk kazma vuruldu

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz için ilk kazma vuruldu

İzmir Doğalgaz 2021 yılı altyapı yatırımlarına başladı

İzmir Doğalgaz 2021 yılı altyapı yatırımlarına başladı

 

Karabağlılara ikici abone merkezi müjdesi

Karabağlar’da ikinci abone merkezi açıldı

 

İzmir Doğal Gaz’dan tüketicilere tasarruf önerileri

Verimli kullanımda tüketicilere ipuçları

 

Lisans sınırları içerisinde bulunan 26 ilçeyi doğal gaza kavuşturarak 924 bin aboneye ulaşan İzmir Doğal Gaz, ekonomik olma özelliğiyle ön plana çıkan doğal gazın verimli kullanımıyla ilgili abonelerine bir dizi önerilerde bulunuyor.

Ulucak, Doğal Gazla Buluştu

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinin şirin beldesi Ulucak doğal gazla buluşturuldu.

Bucalılara ikici abone merkezi müjdesi

 

Buca’da ikinci abone merkezi açıldı

İzmir Doğal Gaz Buca’da ikici, İzmir genelinde ise 15’inci abone merkezini devreye aldı

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan İzmir Doğal Gaz, İzmir’in en kalabalık ilçelerinden biri olan Buca’da ikinci abone merkezini açtı. 30 Aralık 2020 tarihi itibariyle açılışı yapılan şube Yenigün Mahallesi Nazım Hikmet Caddesi No: 70/B adresinde hizmet vermeye başladı.

Doğal Gaz kullanıma dair önemli noktalar

İzmir Doğal Gaz: Acil durumlarda mutlaka 187’yi arayınız

Doğal Gaz kullanıma dair önemli noktalar

Lisans sınırları içerisinde üç ayrı bölgede 7 gün 24 saat esasına göre Doğal Gaz Acil Müdahale 187 ihbar hattı ve acil müdahale saha hizmeti veren İzmir Doğal Gaz, gaz kullanımının arttığı kış aylarında acil müdahale hizmetleri hakkında çeşitli uyarılarda bulundu.