Haberler

İzmir Doğalgaz’a yangın eğitimi9.5.2017

Doğalgazın güvenli ve verimli kullanımıyla ilgili çalışmalarını çeşitli platformlarda sürdüren İzmir Doğalgaz, personelinin teknik ve kişisel gelişimine katkıda bulunak üzere yıllık planlı eğitim programlarını aralıksız sürdürüyor.  Eğitin sürecinin bir parçası olarak planlanan Temel Yangın Güvenliği eğitimi İzmir Doğalgaz Genel Müdürlüğü eğitim salonunda tüm personelin gruplar halinde katılımıyla gerçekleştirildi. 


İki aşamalı eğitimin birinci bölümde; temel yanma ve yangın bilgisi, personelin çevresindeki yangın risklerini tanıyarak gerekli yangın güvenlik önlemlerini almasını sağlamayı, yangın anında doğru davranış biçimlerini göstermeyi, tahliye olurken dikkat edilecek hususları göstermeyi, acil durum ekiplerinin görevlerinin bilinmesini sağlamayı, portatif yangın söndürücü cihazların kullanılmasını öğretmeyi, başlangıç yangınlarına müdahale edebilme becerisini kazandırma hedeflendi. 


İkinci aşamada ise her gruba tahliye tatbikatı ve yangın söndürme tatbikatı yaptırılarak acil durumlarda davranış biçimi ile ilgili farkındalık kazandırmaya yönelik uygulamalar yapıldı.


Eğitim sonunda tüm personele katılım sertifikası verildi.
 

Diğer haberler


Acil Müdahale Ekibinin dikkati hayat kurtardı

İzmir Doğalgaz bünyesinde 7 gün 24 saat esasına göre hizmet vermekte olan Doğalgaz Acil Müdahale 187 ekibinin dikkati bir vatandaşın hayatını kurtardı.

İzmir Doğalgaz’dan yeni bir rekor

İzmir Doğalgaz’dan yeni bir rekor

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz verilmeye başlandı

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz verilmeye başlandı

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz için ilk kazma vuruldu

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz için ilk kazma vuruldu

İzmir Doğalgaz 2021 yılı altyapı yatırımlarına başladı

İzmir Doğalgaz 2021 yılı altyapı yatırımlarına başladı

 

Karabağlılara ikici abone merkezi müjdesi

Karabağlar’da ikinci abone merkezi açıldı

 

İzmir Doğal Gaz’dan tüketicilere tasarruf önerileri

Verimli kullanımda tüketicilere ipuçları

 

Lisans sınırları içerisinde bulunan 26 ilçeyi doğal gaza kavuşturarak 924 bin aboneye ulaşan İzmir Doğal Gaz, ekonomik olma özelliğiyle ön plana çıkan doğal gazın verimli kullanımıyla ilgili abonelerine bir dizi önerilerde bulunuyor.

Ulucak, Doğal Gazla Buluştu

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinin şirin beldesi Ulucak doğal gazla buluşturuldu.

Bucalılara ikici abone merkezi müjdesi

 

Buca’da ikinci abone merkezi açıldı

İzmir Doğal Gaz Buca’da ikici, İzmir genelinde ise 15’inci abone merkezini devreye aldı

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan İzmir Doğal Gaz, İzmir’in en kalabalık ilçelerinden biri olan Buca’da ikinci abone merkezini açtı. 30 Aralık 2020 tarihi itibariyle açılışı yapılan şube Yenigün Mahallesi Nazım Hikmet Caddesi No: 70/B adresinde hizmet vermeye başladı.

Doğal Gaz kullanıma dair önemli noktalar

İzmir Doğal Gaz: Acil durumlarda mutlaka 187’yi arayınız

Doğal Gaz kullanıma dair önemli noktalar

Lisans sınırları içerisinde üç ayrı bölgede 7 gün 24 saat esasına göre Doğal Gaz Acil Müdahale 187 ihbar hattı ve acil müdahale saha hizmeti veren İzmir Doğal Gaz, gaz kullanımının arttığı kış aylarında acil müdahale hizmetleri hakkında çeşitli uyarılarda bulundu.