Haberler

İzmir Doğalgaz 2021 yılı altyapı yatırımlarına başladı6.5.2021

İzmir Doğalgaz 2021 yılı altyapı yatırımlarına başladı

İzmir Doğalgaz’dan rekor yatırım

Pandemi döneminde yatırımlarına hız kesmeden devam eden İzmir Doğalgaz 2021 yılı yatırım programı kapsamında altyapı çalışmalarına başladı. Yapılan açıklamada proje yatırımlarıyla birlikte dağınık ve çelik hat yatırımlarının da devem edeceği belirtildi. İzmir Doğal Gaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, insan sağlığını ön planda tutan bir çalışma anlayışı içerisinde olduklarını belirterek, “Salgına karşı gerekli tedbirleri alarak lisans sınırlarımız içerisinde artan doğalgaz taleplerini karşılayabilmek için yatırımlarımızı aralıksız olarak sürdürme kararı aldık. Bu yıl içerisinde İzmir genelinde oldukça kapsamlı bir çalışma ile binlerce haneyi daha doğalgazın temizliği, ekonomikliği ve konforu ile tanıştıracağız” dedi.  

Rekor sayıda mahallede altyapı çalışması yapılacak

2005 yılında İzmir’in doğalgaz dağıtım ve işletmesini üstlendikten sonra çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren İzmir Doğalgaz, lisans sınırları içerisindeki 26 ilçeyi doğalgaza kavuşturarak, 939 bin aboneye ulaştı. 2021 yılı için geniş kapsamlı yatırım kararı alan İzmir Doğalgaz, 26 ilçede, 305 adet gibi rekor sayılacak mahallede yatırımlarını gerçekleştirecek. Yatırım kapsamında 71 kilometre çelik hat, 466 kilometre polietilen ana hat ve 290 kilometre servis hattı imalatı yapılacak. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte toplam 31 bin adet bina ve bunları kapsayan 85 bin 700 adet haneye temiz enerji doğalgaz ulaştırılmış olacak.

Kışa girilmeden çalışmaların tamamlanması planlanıyor

Genel Müdür Ahmet Yetik,  yoğun talebi karşılayabilmek için 305 adet mahallede aynı anda çalışmalarını sürdüreceklerini belirterek, “Olmadığımız her bölge ve sokaktan yüksek miktarda talep alıyoruz. Doğalgazın girmediği sokak kalmasın şeklinde bir hedef oluşturduk. Önümüzdeki yıllarda da yatırımlarımıza kapsamlı bir şekilde devam edeceğiz” diye konuştu.

Beydağ ve Dikili doğalgaza kavuşuyor

2021 yılı yatırım programı içerisinde uzun zamandır doğalgaz taleplerini dile getiren Beydağ ve Dikili ilçelerine de yer verildi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Genel Müdür Yetik, “Geçtiğimiz sene Kiraz ilçemizi doğalgaz ile buluşturmuştuk, bu sene de gelen ısrarlı talepleri göz önüne alarak Egemizin iki şirin ilçesi Beydağ ve Dikili’yi yatırım programımıza aldık. Her iki ilçemizde kısa sürede altyapı çalışmalarını başlatarak belirli bir program çerçevesinde ilerleyeceğiz” dedi.

Diğer haberler


İzmir Doğalgaz’dan abonelere yeni kolaylık

İzmir Doğalgaz’ın e-Devlet Kapısı uygulamalarına abonelik sözleşmesi başvuru işlemi eklendi

Acil Müdahale Ekibinin dikkati hayat kurtardı

İzmir Doğalgaz bünyesinde 7 gün 24 saat esasına göre hizmet vermekte olan Doğalgaz Acil Müdahale 187 ekibinin dikkati bir vatandaşın hayatını kurtardı.

İzmir Doğalgaz’dan yeni bir rekor

İzmir Doğalgaz’dan yeni bir rekor

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz verilmeye başlandı

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz verilmeye başlandı

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz için ilk kazma vuruldu

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz için ilk kazma vuruldu

İzmir Doğalgaz 2021 yılı altyapı yatırımlarına başladı

İzmir Doğalgaz 2021 yılı altyapı yatırımlarına başladı

 

Karabağlılara ikici abone merkezi müjdesi

Karabağlar’da ikinci abone merkezi açıldı

 

İzmir Doğal Gaz’dan tüketicilere tasarruf önerileri

Verimli kullanımda tüketicilere ipuçları

 

Lisans sınırları içerisinde bulunan 26 ilçeyi doğal gaza kavuşturarak 924 bin aboneye ulaşan İzmir Doğal Gaz, ekonomik olma özelliğiyle ön plana çıkan doğal gazın verimli kullanımıyla ilgili abonelerine bir dizi önerilerde bulunuyor.

Ulucak, Doğal Gazla Buluştu

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinin şirin beldesi Ulucak doğal gazla buluşturuldu.

Bucalılara ikici abone merkezi müjdesi

 

Buca’da ikinci abone merkezi açıldı

İzmir Doğal Gaz Buca’da ikici, İzmir genelinde ise 15’inci abone merkezini devreye aldı

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan İzmir Doğal Gaz, İzmir’in en kalabalık ilçelerinden biri olan Buca’da ikinci abone merkezini açtı. 30 Aralık 2020 tarihi itibariyle açılışı yapılan şube Yenigün Mahallesi Nazım Hikmet Caddesi No: 70/B adresinde hizmet vermeye başladı.