Haberler

İzmir Doğal Gaz deprem bölgesindeki çalışmalarını sürdürüyor.26.11.2020

İzmir’in doğal gazın dağıtım ve işletmesini üstlenen İzmir Doğalgaz, deprem bölgesindeki çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Depremden zarar gören vatandaşlar ve depremde hasara uğrayan binalar için iki farklı çalışma sürdüren İzmir Doğal Gaz, bu süreçte ekip sayısını artırarak 24 saat esasına dayalı olarak hizmet veremeye devam ediyor. Başta acil müdahale hizmetleri olmak üzere; gaz kesme, gaz açma, abonelik, sözleşme yenileme ve sözleşme sonlandırma işlemlerinde depremden zarar görmüş vatandaşlara öncelik verilerek her türlü kolaylık sağlanıyor. Öte yandan İzmir Doğal Gaz yılsonuna kadar Bayraklı bölgesinde tüketim borcundan dolayı gaz kesme işlemi gerçekleştirilmeyecek.

İzmir Doğal Gaz, yaşanan deprem sonrasında yaralarını sarmaya başlayan İzmir’de Bayraklı başta olmak üzere İzmir genelinde depremin zarar verdiği her bölgede oluşturduğu özel ekiplerle gaz arzı güvenliğini sağlamaya devam ediyor. Bu süreçte Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) ve güvenlik güçleriyle yoğun bir koordinasyon çalışması yapan İzmir Doğal Gaz, vatandaşlardan ve ilgili kurumlardan gelen bilgiler doğrultusunda çalışmalarını yönlendiriyor.

Yaşanan deprem sonrasında yaşamını yitiren vatandaşlara baş sağlığı, yakınlarına sabır, yaralanan vatandaşlara ise acil şifalar dileyen İzmir Doğal Gaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, “Öncelikle tüm İzmir’e ve değerli vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Yaşadığımız bu günler acil müdahale hizmetlerinin önemini, hızlı müdahalenin ve organize olmanın ne kadar değerli olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir. Şirket olarak deprem sonrasında İzmir’deki diğer tüm kurumlar gibi hızlı bir refleks vererek sahada ve istirahatte olan tüm ekiplerimizi, ekipmanlarıyla birlikte ihtiyaç duyulan noktalara yönlendirerek ilgili kurumlarla en üst seviyede koordinasyonu sağladık. Çalışmalarımıza içinde bulunduğumuz bugünlerde de aynı hassasiyetle devam ediyoruz. Bu süreçte yıkılacak olan 160 binanın gaz kesme işlemlerini tamamladık. İlgili birimlerle koordinasyon halinde diğer konutların gaz arzı güvenliğini sağlayarak bölgelerde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Depremden zarar gören vatandaşlarımızın Acil Müdahale hizmetlerini Doğal Gaz Acil Müdahale 187 hattı ile talep ve şikâyetlerini 0850 222 33 35 No.lu Çağrı Merkezimiz ve Çözüm Masamız aracılığıyla alarak hızlı çözüm sağlamaya devam ediyoruz. Bu vesile ile tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletir, şirket olarak depremden zarar gören vatandaşlarımızın yanlarında olduğumuzu bir kez daha belirtmek isterim” dedi.

Diğer haberler


Acil Müdahale Ekibinin dikkati hayat kurtardı

İzmir Doğalgaz bünyesinde 7 gün 24 saat esasına göre hizmet vermekte olan Doğalgaz Acil Müdahale 187 ekibinin dikkati bir vatandaşın hayatını kurtardı.

İzmir Doğalgaz’dan yeni bir rekor

İzmir Doğalgaz’dan yeni bir rekor

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz verilmeye başlandı

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz verilmeye başlandı

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz için ilk kazma vuruldu

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz için ilk kazma vuruldu

İzmir Doğalgaz 2021 yılı altyapı yatırımlarına başladı

İzmir Doğalgaz 2021 yılı altyapı yatırımlarına başladı

 

Karabağlılara ikici abone merkezi müjdesi

Karabağlar’da ikinci abone merkezi açıldı

 

İzmir Doğal Gaz’dan tüketicilere tasarruf önerileri

Verimli kullanımda tüketicilere ipuçları

 

Lisans sınırları içerisinde bulunan 26 ilçeyi doğal gaza kavuşturarak 924 bin aboneye ulaşan İzmir Doğal Gaz, ekonomik olma özelliğiyle ön plana çıkan doğal gazın verimli kullanımıyla ilgili abonelerine bir dizi önerilerde bulunuyor.

Ulucak, Doğal Gazla Buluştu

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinin şirin beldesi Ulucak doğal gazla buluşturuldu.

Bucalılara ikici abone merkezi müjdesi

 

Buca’da ikinci abone merkezi açıldı

İzmir Doğal Gaz Buca’da ikici, İzmir genelinde ise 15’inci abone merkezini devreye aldı

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan İzmir Doğal Gaz, İzmir’in en kalabalık ilçelerinden biri olan Buca’da ikinci abone merkezini açtı. 30 Aralık 2020 tarihi itibariyle açılışı yapılan şube Yenigün Mahallesi Nazım Hikmet Caddesi No: 70/B adresinde hizmet vermeye başladı.

Doğal Gaz kullanıma dair önemli noktalar

İzmir Doğal Gaz: Acil durumlarda mutlaka 187’yi arayınız

Doğal Gaz kullanıma dair önemli noktalar

Lisans sınırları içerisinde üç ayrı bölgede 7 gün 24 saat esasına göre Doğal Gaz Acil Müdahale 187 ihbar hattı ve acil müdahale saha hizmeti veren İzmir Doğal Gaz, gaz kullanımının arttığı kış aylarında acil müdahale hizmetleri hakkında çeşitli uyarılarda bulundu.