Haberler

Ağaç Ev, Narlıdere’de öğrencilerle buluşuyor7.9.2016

Geçtiğimiz hafta Narlıdere İnönü İlköğretim Okulu’nda sezonun ilk oyunun sahneleyen tiyatro kulübü, 2015–2016 öğretim yılı içerisinde her hafta bir okulda minik öğrencilerle buluşmaya devam edecek.Çocuklara çevre bilinicini aşılamanın yanı sıra tiyatro kültürü de oluşturmayı hedefleyen oyun, 2011 yılından itibaren Konak, Bornova- Bayraklı, Çiğli ve Karşıyaka’da yüzlerce öğrenci ve onlarca öğretmenle buluştu.

Narlıdere Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla hayata geçirilen oyun interaktif özelliğiyle öğrencileri de oyunun bir parçası haline getiriyor. Hayata geçirilen sosyal sorumluluk projelerinde çocukların önemli bir yer tuttuğunu belirten İzmir Doğalgaz Genel Müdürü H. Burçin Yandımata, “Çevre, oyunumuzun ana teması.

Temiz bir çevre nasıl olmalı, geleceğimiz için önemi nedir, onları anlatmaya çalışıyoruz. Bunu da sıkmadan, çocuklarımızı da oyunun içine dahil ederek yapmaya çalışıyoruz. Bir anda tüm çocuklar rüzgâr olup oyunculara destek olabiliyor. Ayrıca büyükşehirde yaşamamıza rağmen tiyatroya gidemeyen birçok çocuğun olduğunu biliyoruz. Hedeflerimizden birisi de çocuklara tiyatroyu sevdirmekti. Oyun sonrası öğrencilerle oyuncularımız bir araya gelerek sohbet ediyorlar. Üniversiteli ağabey ve ablalarının hem okuyup hem de tiyatro yaptıklarına tanık oluyorlar. Gözlerindeki mutluluk ifadeleri de bizim en büyük ödülümüz oluyor” dedi.

Oyunun Konusu

Deniz, küçük bahçesinde dedesinin yapmış olduğu ağaç evde oyunlar oynayıp zaman geçiren bir kız çocuğudur. Hayaller kurmaktadır. Yine böyle hayaller kurarak oyun oynarken Kirbaşı ve arkadaşları bu küçük yeşil alanı bulurlar. Burayı da kirletmek ve ağacı yok etmek isterler.

Deniz öncelerde Kirbaşı ve arkadaşlarına karşı koysa da Kirbaşı bir yolunu bulup Deniz’i kandırır. Ağaç çaresiz kalmıştır. Oyun arkadaşı Deniz onu kesmek istiyordur. O da doğa perisi olan Çizdo’dan yardım ister. Çizdo doğayla konuşabilen, sihirli güçleri olan ve zamanı durdurabilen bir peridir. Deniz’e ağacın faydalarını anlatıp ona tekrar doğruyu göstermek ister ancak Deniz’in aklı karışmıştır.

Kirbaşı, Çizdo’yu yarışma yapmaya davet eder. Deniz hakem olur ve yarışma başlar. Sorulan sorulara yanlış cevap veren Kirbaşı ve arkadaşları bahçeyi terk ederler. Ancak yolunda gitmeyen bir şeyler vardır. Kirbaşı’nın arkadaşlarından birisi eksiktir.

Gökyüzünü kirletmekten sorumlu olan Pis takımdan ayrılmak ister.Kirbaşı bir daha yenilmiş olur. Çizdo ise Pis’in adını Mis olarak değiştirir ve gökyüzünün mavisini savunması için ona alternatif enerji kaynaklarını öğretir.

Diğer haberler


Acil Müdahale Ekibinin dikkati hayat kurtardı

İzmir Doğalgaz bünyesinde 7 gün 24 saat esasına göre hizmet vermekte olan Doğalgaz Acil Müdahale 187 ekibinin dikkati bir vatandaşın hayatını kurtardı.

İzmir Doğalgaz’dan yeni bir rekor

İzmir Doğalgaz’dan yeni bir rekor

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz verilmeye başlandı

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz verilmeye başlandı

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz için ilk kazma vuruldu

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz için ilk kazma vuruldu

İzmir Doğalgaz 2021 yılı altyapı yatırımlarına başladı

İzmir Doğalgaz 2021 yılı altyapı yatırımlarına başladı

 

Karabağlılara ikici abone merkezi müjdesi

Karabağlar’da ikinci abone merkezi açıldı

 

İzmir Doğal Gaz’dan tüketicilere tasarruf önerileri

Verimli kullanımda tüketicilere ipuçları

 

Lisans sınırları içerisinde bulunan 26 ilçeyi doğal gaza kavuşturarak 924 bin aboneye ulaşan İzmir Doğal Gaz, ekonomik olma özelliğiyle ön plana çıkan doğal gazın verimli kullanımıyla ilgili abonelerine bir dizi önerilerde bulunuyor.

Ulucak, Doğal Gazla Buluştu

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinin şirin beldesi Ulucak doğal gazla buluşturuldu.

Bucalılara ikici abone merkezi müjdesi

 

Buca’da ikinci abone merkezi açıldı

İzmir Doğal Gaz Buca’da ikici, İzmir genelinde ise 15’inci abone merkezini devreye aldı

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan İzmir Doğal Gaz, İzmir’in en kalabalık ilçelerinden biri olan Buca’da ikinci abone merkezini açtı. 30 Aralık 2020 tarihi itibariyle açılışı yapılan şube Yenigün Mahallesi Nazım Hikmet Caddesi No: 70/B adresinde hizmet vermeye başladı.

Doğal Gaz kullanıma dair önemli noktalar

İzmir Doğal Gaz: Acil durumlarda mutlaka 187’yi arayınız

Doğal Gaz kullanıma dair önemli noktalar

Lisans sınırları içerisinde üç ayrı bölgede 7 gün 24 saat esasına göre Doğal Gaz Acil Müdahale 187 ihbar hattı ve acil müdahale saha hizmeti veren İzmir Doğal Gaz, gaz kullanımının arttığı kış aylarında acil müdahale hizmetleri hakkında çeşitli uyarılarda bulundu.