Haberler

Acil Müdahale Ekibinin dikkati hayat kurtardı16.7.2021

Bornova’da yaşanan olayda bina içi kaçak kontrolü yapan acil müdahale ekibi, doğalgaz sayaç vanası kapalı olan bir dairede belirledikleri kaçak sayesinde gerekli müdahaleleri yaparak bir vatandaşı yaşama döndürdü.

Geçtiğimiz günlerde Bornova’da yaşanan olayda, 187 Acil Müdahale Hattı’na gelen bina içi gaz kaçağı ihbarını değerlendiren ekip, hızlı bir şekilde ilgili adrese giderek gerekli müdahalede bulundu. El detektörüyle detaylı inceleme yapan ekip, bina içerisinde doğalgaz vanası kapalı olan başka bir dairede gaz kaçağı olduğunu tespit etti. Zile basmadan kapıyı çalan ekip, açan olmayınca sesli uyarıda bulundu, karşılık alamayınca içeride bir yaşam olma ihtimalini değerlendirerek güvenlik güçlerine ve sağlık ekiplerine haber verdi. Kapının kolluk kuvvetleri nezaretinde çilingir ile açılmasının ardından piknik tüpünün açık olduğu ve bir vatandaşın baygın halde yattığı görülerek sağlık ekiplerinin ilk müdahalesi ile vatandaş hastaneye kaldırılarak yaşamı kurtarıldı.

İzmir Doğalgaz’dan yapılan açıklamada üç ayrı bölgede doğalgaz acil müdahale yapılanması bulunduğu belirtilerek, “Lisans sınırlarımız içerisinde gazlı bölgelerde görev yapan acil müdahale ekiplerimiz, 187 Doğalgaz Acil Müdahale Hattı’na gelen ihbarlara göre adreslere giderek gerekli müdahaleleri yapmaktadır.  Vatandaşlarımızın can mal güvenliği açısından son derece önemli olan bu hizmet, tüm bölgelerde mevzuatın belirlediği sayıda ekiplerle, acil öncelikli ihbarlara 15 dakikada ulaşılacak şekilde bir yapılanmayla yürütülmektedir. Yaşanan olay, acil müdahale hizmetinin sadece doğalgaz ile sınırlı olmadığını, periyodik olarak verilen eğitimlerin personelimiz tarafından hassasiyetle uygulanmış olmasının ne kadar değerli ve önemli olduğunu göstermiştir. Acil müdahale ekibimizi vermiş oldukları hizmette gösterdikleri özen ve dikkat için kutlayarak, bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz” denildi.

Diğer haberler


Acil Müdahale Ekibinin dikkati hayat kurtardı

İzmir Doğalgaz bünyesinde 7 gün 24 saat esasına göre hizmet vermekte olan Doğalgaz Acil Müdahale 187 ekibinin dikkati bir vatandaşın hayatını kurtardı.

İzmir Doğalgaz’dan yeni bir rekor

İzmir Doğalgaz’dan yeni bir rekor

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz verilmeye başlandı

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz verilmeye başlandı

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz için ilk kazma vuruldu

Dikili ve Beydağ’a doğalgaz için ilk kazma vuruldu

İzmir Doğalgaz 2021 yılı altyapı yatırımlarına başladı

İzmir Doğalgaz 2021 yılı altyapı yatırımlarına başladı

 

Karabağlılara ikici abone merkezi müjdesi

Karabağlar’da ikinci abone merkezi açıldı

 

İzmir Doğal Gaz’dan tüketicilere tasarruf önerileri

Verimli kullanımda tüketicilere ipuçları

 

Lisans sınırları içerisinde bulunan 26 ilçeyi doğal gaza kavuşturarak 924 bin aboneye ulaşan İzmir Doğal Gaz, ekonomik olma özelliğiyle ön plana çıkan doğal gazın verimli kullanımıyla ilgili abonelerine bir dizi önerilerde bulunuyor.

Ulucak, Doğal Gazla Buluştu

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinin şirin beldesi Ulucak doğal gazla buluşturuldu.

Bucalılara ikici abone merkezi müjdesi

 

Buca’da ikinci abone merkezi açıldı

İzmir Doğal Gaz Buca’da ikici, İzmir genelinde ise 15’inci abone merkezini devreye aldı

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan İzmir Doğal Gaz, İzmir’in en kalabalık ilçelerinden biri olan Buca’da ikinci abone merkezini açtı. 30 Aralık 2020 tarihi itibariyle açılışı yapılan şube Yenigün Mahallesi Nazım Hikmet Caddesi No: 70/B adresinde hizmet vermeye başladı.

Doğal Gaz kullanıma dair önemli noktalar

İzmir Doğal Gaz: Acil durumlarda mutlaka 187’yi arayınız

Doğal Gaz kullanıma dair önemli noktalar

Lisans sınırları içerisinde üç ayrı bölgede 7 gün 24 saat esasına göre Doğal Gaz Acil Müdahale 187 ihbar hattı ve acil müdahale saha hizmeti veren İzmir Doğal Gaz, gaz kullanımının arttığı kış aylarında acil müdahale hizmetleri hakkında çeşitli uyarılarda bulundu.