Haberler

Acil Durumlarda 187’yi arayınız7.9.2016

Açıklamada, doğalgaz çalışmalarında şehiriçi altyapı, bina içi tesisat ve gaz yakma cihazları olmak 3 aşamalı güvenlik tedbirinin oluşturulduğu belirtilerek, acil durumlarda yapılması gerekenlerle ilgili şu bilgiler verildi.

İzmir Doğalgaz A.Ş. acil durumlarda neler yapılması gerektiği konusunda çeşitli uyarılarda bulundu.
Açıklamada, doğalgaz çalışmalarında şehiriçi altyapı, bina içi tesisat ve gaz yakma cihazları olmak 3 aşamalı güvenlik tedbirinin oluşturulduğu belirtilerek, acil durumlarda yapılması gerekenlerle ilgili şu bilgiler verildi. 

Doğalgaz kokusuz bir gazdır
Doğalgaz kokusuz bir gazdır. Ancak doğalgaz kaçağının, sızıntısının, kolayca anlaşılabilmesi için İzmir Doğalgaz A.Ş. tarafından şehre verilen gaz düzenli olarak belirli seviyede kokulandırılmaktadır. Enjekte edilen madde çürük sarımsak kokusuna benzer bir koku olarak tanımlanabilir. Bu koku hissedildiğinde “Doğalgaz Acil Müdahale 187” hattı telefonla
aranmalı, görevlinin vereceği talimatlara eksiksiz uyulmalı. Konut veya bina içi ihbarlarda doğalgaz kaçağına bireysel müdahale edilmemeli, acil müdahale ekibinin gelmesi beklenmeli.


Kapı ve pencereler açılarak ortam havalandırılmalı. Sayaç vanası kapatılmalı. Kibrit, çakmak gibi ateşleyici aletler kullanılmamalı. Elektrikli cihazlar ve elektrik düğmeleri çalıştırılmamalı, çalışır durumda olanlar kapatılmamalı, fişten çekilmemeli. Kapı zili kullanılmamalı, bir başkasına kullandırılmamalı. Koku olan alanda ev ve cep telefonları kullanılmamalı. Ev, apartman ya da iş yerinde bulunan insanların tahliyesi “Acil Müdahale 187 Operatörleri”nin talimatları doğrultusunda sağlanmalı, girişler engellenmeli.


7 gün 24 saat kesintisiz hizmet
Açıklamada, “Doğalgaz Acil Müdahale 187 Hattı”na ihbar verilirken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar hakkında şu bilgiler verildi. 7 gün 24 saat esasına göre çalışan acil müdahale merkezine ihbar verilmesi durumunda; ad, soyad ve telefon numarasının eksiksiz olarak yazdırılması, adres bilgilerinin doğru ve tam olarak verilmesinin acil müdahale ekiplerinin adrese hızlı bir şekilde ulaşmasında önemli rol oynadığına dikkat çekildi. Bu noktada
telefonda alınan ihbarlar elektronik ortamda kayıt altına alınarak anlık olarak her bölgede bulunan mobil acil müdahale ekiplerine bildirilmektedir.


Güvenlik ve çevre açısından günümüzde en çok tercih edilen enerji çeşidi olan doğalgazın kullanımında bu önlemlere uyulmasının önemli olduğu vurgulandı.

Diğer haberler


İç Tesisat Sektörü İzmir’de Bir Araya Geldi

İzmir Doğalgaz, Gastechnics Dergisi ve GAZBİR-GAZMER işbirliği ile bu yıl ilkini düzenlenen “1. İzmir İç Tesisat Buluşması” İzmir’de faaliyet gösteren sertifikalı tesisat firmalarını bir araya getirdi.

İzmir Doğalgaz 1 milyonuncu abonesini ödüllendirdi

2005 yılından bu yana İzmir’de doğalgaz altyapı çalışmalarını sürdüren İzmir Doğalgaz, 1 milyon (konut/BBS) aboneye ulaştı.

İzmir Doğalgaz’dan Tüketicilere Öneriler

İzmir’in doğalgaz dağıtım ve işletmesini üstlenen İzmir Doğalgaz, 1 milyon 5 bin (Konut/BBS) abone sayısıyla önemli bir kullanıcı sayısına ulaşan doğalgazın, daha verimli ve ekonomik kullanımı için çeşitli önerilerde bulundu

İzmir Doğalgaz çalışanları bir araya geldi

İzmir Doğalgaz çalışanları geleneksel hale getirilen personel gecesinden bir araya geldi. Geniş katılımın olduğu gecede çalışanlar birlikte olma ve birbirlerini yakından tanıma fırsatı buldu.

Kolin Grup Enerji Yatırımları CEO’su H. Erbil Doyuran’ın da katıldığı gecede İzmir Doğalgaz yönetimi de hazır bulundu. Gece boyunca müzik eşliğinde eğlenen çalışanlar bütün yılın yorgunluğunu atma, iş yoğunluğundan uzaklaşma, farklı bir ortamda birlikte olma şansı yakaladı. Çeşitli ikramların yapıldığı gecede çalışanlar 2019 yılı için moral depolayarak bol bol sohbet etti.

Güzelbahçe’ye Abone Merkezi Açıldı

Lisans alanı içerisinde doğalgaz altyapı çalışmalarını hızla sürdüren İzmir doğalgaz, vatandaşlara verilecek hizmet noktalarını da aynı hızla devreye almaya devam ediyor. İzmir’in güzel ilçelerinden Güzelbahçe’nin bu yıl doğalgazla buluşturulmasının ardından Güzelbahçe abone merkezi de açıldı. Güzelbahçe abone merkezi İzmir Doğalgazın, İzmirlilere hizmet veren 13’üncü abone merkezi oldu

Urla, Seferihisar ve Foça’ya Doğalgaz verildi

Urla, Seferihisar ve Foça’ya doğalgaz arzının sağlanmasıyla birlikte İzmir Doğalgaz, lisans sınırları içerisinde bulunan 25 ilçeyi doğalgazla buluşturmuş oldu.

 

İzmir Doğalgaz, 2018 yılı yatırım programı kapsamında doğalgaz altyapı çalışmalarını başlattığı Urla, Seferihisar ve Foça’ya doğalgaz arzını sağladı.  Yapılan açıklamada altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklara gerekli test çalışmalarının ardından gaz verildiği belirtildi.

İzmir Doğalgaz ile PTT arasında protokol imzalandı

İzmir Doğalgaz, abonelerinin fatura bedellerinin tahsilatı ile güvence bedeli ödemeleri için Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT A.Ş.) ile işbirliği protokolü imzaladı. Bu protokolle her iki kurumun çalışma usul ve esasları belirlendi.  Protokole İzmir Doğalgaz adına Genel Müdür Ahmet Yetik, PTT adına ise Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Kenan Bozgeyik imza attı.

Müşteri odaklı hizmet anlayışını benimseyen İzmir Doğalgaz, anlaşma yaptığı kurumlara bir yenisini daha ekledi. PTT ile yapılan anlaşma ile İzmir Doğalgaz, abonelerine vermiş olduğu hizmetin kapsam ve alanını genişletti.

İzmir Doğalgaz’dan Mobil Hizmet

İzmir Doğalgaz’dan Aboneye Kolaylık

İzmir’in doğalgaz yatırım ve işletme faaliyetlerini üstlenen İzmir Doğalgaz, müşteri memnuniyetini arttıran çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Yeni uygulama abonelik sürecinde ve sonrasında tüm işlemler cep telefonlarına gelen mesajlar aracılığıyla anlık olarak takip edebilecek. Konuyla ilgili bir açıklama yapan İzmir Doğalgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, “İzmirlileri memnun edecek güzel bir projeye imza attığımızı düşünüyorum. Müşterilerimiz bulundukları yerden tüm süreçlerini rahatlıkla takip edebilecekler” dedi.

2005 yılından bu yana İzmir’de faaliyetlerini sürdüren İzmir doğalgaz, İzmirlilere yep yeni bir hizmet sunuyor. İletişim kanallarının son derece etkin kullanıldığı günümüzde İzmir Doğalgaz’da SMS mesajlarıyla abonelerini bilgilendiriyor.

İzmir Doğalgaz çalışanları piknikte bir araya geldi

İzmir Doğalgaz çalışanları ve aileleri düzenlenen piknik organizasyonunda bir araya gelerek doyasıya eğlendi. Tüm birim ve yöneticilerinin katıldığı piknikte çalışanlar aileleri ve çocuklarıyla birlikte güzel bir gün geçirdi. İzmir Doğalgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, dış müşteri memnuniyeti kadar iç müşteri memnuniyetine de önem verdiklerinin belirterek, “Bu yıl birincisini düzenlediğimiz piknik ile farklı bir ortamda çalışanlarımız ve aileleriyle birlikte bir arada olma fırsatı bulduk” dedi.

İzmir Doğalgaz Teknisyen yetiştirme programı

İzmir Doğalgaz başlattığı mühendis ve teknisyen yetiştirme programlarıyla sektöre nitelikli iş gücü kazandırıyor