Haberler

Acil Durumlarda 187’yi arayınız7.9.2016

Açıklamada, doğalgaz çalışmalarında şehiriçi altyapı, bina içi tesisat ve gaz yakma cihazları olmak 3 aşamalı güvenlik tedbirinin oluşturulduğu belirtilerek, acil durumlarda yapılması gerekenlerle ilgili şu bilgiler verildi.

İzmir Doğalgaz A.Ş. acil durumlarda neler yapılması gerektiği konusunda çeşitli uyarılarda bulundu.
Açıklamada, doğalgaz çalışmalarında şehiriçi altyapı, bina içi tesisat ve gaz yakma cihazları olmak 3 aşamalı güvenlik tedbirinin oluşturulduğu belirtilerek, acil durumlarda yapılması gerekenlerle ilgili şu bilgiler verildi. 

Doğalgaz kokusuz bir gazdır
Doğalgaz kokusuz bir gazdır. Ancak doğalgaz kaçağının, sızıntısının, kolayca anlaşılabilmesi için İzmir Doğalgaz A.Ş. tarafından şehre verilen gaz düzenli olarak belirli seviyede kokulandırılmaktadır. Enjekte edilen madde çürük sarımsak kokusuna benzer bir koku olarak tanımlanabilir. Bu koku hissedildiğinde “Doğalgaz Acil Müdahale 187” hattı telefonla
aranmalı, görevlinin vereceği talimatlara eksiksiz uyulmalı. Konut veya bina içi ihbarlarda doğalgaz kaçağına bireysel müdahale edilmemeli, acil müdahale ekibinin gelmesi beklenmeli.


Kapı ve pencereler açılarak ortam havalandırılmalı. Sayaç vanası kapatılmalı. Kibrit, çakmak gibi ateşleyici aletler kullanılmamalı. Elektrikli cihazlar ve elektrik düğmeleri çalıştırılmamalı, çalışır durumda olanlar kapatılmamalı, fişten çekilmemeli. Kapı zili kullanılmamalı, bir başkasına kullandırılmamalı. Koku olan alanda ev ve cep telefonları kullanılmamalı. Ev, apartman ya da iş yerinde bulunan insanların tahliyesi “Acil Müdahale 187 Operatörleri”nin talimatları doğrultusunda sağlanmalı, girişler engellenmeli.


7 gün 24 saat kesintisiz hizmet
Açıklamada, “Doğalgaz Acil Müdahale 187 Hattı”na ihbar verilirken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar hakkında şu bilgiler verildi. 7 gün 24 saat esasına göre çalışan acil müdahale merkezine ihbar verilmesi durumunda; ad, soyad ve telefon numarasının eksiksiz olarak yazdırılması, adres bilgilerinin doğru ve tam olarak verilmesinin acil müdahale ekiplerinin adrese hızlı bir şekilde ulaşmasında önemli rol oynadığına dikkat çekildi. Bu noktada
telefonda alınan ihbarlar elektronik ortamda kayıt altına alınarak anlık olarak her bölgede bulunan mobil acil müdahale ekiplerine bildirilmektedir.


Güvenlik ve çevre açısından günümüzde en çok tercih edilen enerji çeşidi olan doğalgazın kullanımında bu önlemlere uyulmasının önemli olduğu vurgulandı.

Diğer haberler


İzmir Doğalgaz Teknisyen yetiştirme programı

İzmir Doğalgaz başlattığı mühendis ve teknisyen yetiştirme programlarıyla sektöre nitelikli iş gücü kazandırıyor

Torbalı Abone Merkezi hizmete girdi

Torbalı’da Abone Merkezi sevinci

İzmir’in doğalgaz dağıtım ve işletmesini üstlenen İzmir Doğalgaz, İzmirlilere daha iyi hizmet verebilmek için Torbalı abone merkezini açtı. Yeni şube mevcut abonelere ve abone olmak isteyen tüm İzmirlilere bölge ayrımı olmaksızın hizmet verecek.

Güzelbahçe’ye Doğalgaz verilmeye başlandı

İzmir Doğalgaz, 2018 yılı yatırım programı kapsamında doğalgaz altyapı çalışmalarını başlattığı Güzelbahçe’ye haziran ayı itibariyle doğalgaz arzını sağlamaya başladı.  Yapılan açıklamada altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda gerekli test çalışmalarının ardından gaz verildiği belirtildi.

“Yolculuk" fotoğraf yarışması sonuçlandı

İzmir Doğalgaz, İzmir Fotoğrafçılar Odası işbirliğiyle bu yıl yedincisi düzenlenen fotoğraf yarışmasının sonuçları belli oldu. “Yolculuk” konulu fotoğraf yarışmasının kazananları ödüllerini törenle teslim aldı.

İzmir Doğalgaz dokuzuncu korusunu oluşturdu

İzmir Doğalgaz, Ege Orman Vakfı ile işbirliği yaparak İzmir bölgesinde yapılan ağaçlandırma çalışmalarına bin fidan ile katkıda bulundu.

Bergama-Kınık Cumali Köyü Mevkii’nde çalışanların ve yöneticilerin katıldığı fidan dikim töreni ile doğaya, temiz havaya ve gelecek nesillere önemli bir katkı sağlandı. Yapılan çalışma ile İzmir Doğalgaz, Ege Orman Vakfı ile birlikte dokuzuncu korusunu oluşturmuş oldu.

İzmir Doğalgaz’ın “Doğa Bize Küserse” yarışması sonuçlandı

İzmir Doğalgaz’ın bu yıl 7’inci kez düzenlediği  “Doğa Bize Küserse” konulu resim yarışması sonuçlandı. Çok sayıda okuldan onlarca öğrencinin katıldığı yarışmada ilk üç eser sahibine diz üstü bilgisayar ve tablet, mansiyon alan üç öğrenciye tablet bilgisayar, eserleri sergilenmeye değer görülen 14 öğrenciye ise alış-veriş çeki hediye edildi. Dereceye giren öğrencilerin öğretmenlerini de unutmayan İzmir Doğalgaz, öğretmenleri yarım ve çeyrek altınla ödüllendirdi.

İzmir Doğalgaz kutu söküm işlemlerine başladı

Abone olmayan binaların kutuları sökülüyor

KVK

Bu bilgilendirme 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun 10 uncu maddesi gereğince yapılmaktadır. İZMİR DOĞALGAZ DAĞITIM A.Ş.' den doğal gaz hizmeti almak için Şirketimize bildirdiğiniz veya Şirketimizce çeşitli kanallarla temin edilen kişisel verileriniz Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında "Veri Sorumlusu" sıfatıyla işlenmektedir.