Haberler

Acil Durumlarda 187’yi arayınız7.9.2016

İzmir Doğalgaz A.Ş. acil durumlarda neler yapılması gerektiği konusunda çeşitli uyarılarda bulundu.
Açıklamada, doğalgaz çalışmalarında şehiriçi altyapı, bina içi tesisat ve gaz yakma cihazları olmak 3 aşamalı güvenlik tedbirinin oluşturulduğu belirtilerek, acil durumlarda yapılması gerekenlerle ilgili şu bilgiler verildi. 

Doğalgaz kokusuz bir gazdır
Doğalgaz kokusuz bir gazdır. Ancak doğalgaz kaçağının, sızıntısının, kolayca anlaşılabilmesi için İzmir Doğalgaz A.Ş. tarafından şehre verilen gaz düzenli olarak belirli seviyede kokulandırılmaktadır. Enjekte edilen madde çürük sarımsak kokusuna benzer bir koku olarak tanımlanabilir. Bu koku hissedildiğinde “Doğalgaz Acil Müdahale 187” hattı telefonla
aranmalı, görevlinin vereceği talimatlara eksiksiz uyulmalı. Konut veya bina içi ihbarlarda doğalgaz kaçağına bireysel müdahale edilmemeli, acil müdahale ekibinin gelmesi beklenmeli.


Kapı ve pencereler açılarak ortam havalandırılmalı. Sayaç vanası kapatılmalı. Kibrit, çakmak gibi ateşleyici aletler kullanılmamalı. Elektrikli cihazlar ve elektrik düğmeleri çalıştırılmamalı, çalışır durumda olanlar kapatılmamalı, fişten çekilmemeli. Kapı zili kullanılmamalı, bir başkasına kullandırılmamalı. Koku olan alanda ev ve cep telefonları kullanılmamalı. Ev, apartman ya da iş yerinde bulunan insanların tahliyesi “Acil Müdahale 187 Operatörleri”nin talimatları doğrultusunda sağlanmalı, girişler engellenmeli.


7 gün 24 saat kesintisiz hizmet
Açıklamada, “Doğalgaz Acil Müdahale 187 Hattı”na ihbar verilirken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar hakkında şu bilgiler verildi. 7 gün 24 saat esasına göre çalışan acil müdahale merkezine ihbar verilmesi durumunda; ad, soyad ve telefon numarasının eksiksiz olarak yazdırılması, adres bilgilerinin doğru ve tam olarak verilmesinin acil müdahale ekiplerinin adrese hızlı bir şekilde ulaşmasında önemli rol oynadığına dikkat çekildi. Bu noktada
telefonda alınan ihbarlar elektronik ortamda kayıt altına alınarak anlık olarak her bölgede bulunan mobil acil müdahale ekiplerine bildirilmektedir.


Güvenlik ve çevre açısından günümüzde en çok tercih edilen enerji çeşidi olan doğalgazın kullanımında bu önlemlere uyulmasının önemli olduğu vurgulandı.

Diğer haberler


İzmir Doğalgaz’ın Yeni Genel Müdürü Ahmet Yetik

İzmir Doğalgaz Genel Müdürlüğü’ne Ahmet Yetik atandı

İzmir Doğalgaz’dan Abonelere Uyarı

İzmir Doğalgaz’dan Abonelere Uyarı

Kemalpaşa Mahallesi’ne doğalgaz verildi

İzmir Doğalgaz, 2017 yılı yatırım programı kapsamında altyapı çalışmaları tamamlanan Bornova’nın Kemalpaşa Mahallesi’ne 01 Haziran itibariyle doğalgaz arzını sağlamaya başladı.

KVK

Bu bilgilendirme 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun 10 uncu maddesi gereğince yapılmaktadır. İZMİR DOĞALGAZ DAĞITIM A.Ş.' den doğal gaz hizmeti almak için Şirketimize bildirdiğiniz veya Şirketimizce çeşitli kanallarla temin edilen kişisel verileriniz Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında "Veri Sorumlusu" sıfatıyla işlenmektedir